Vítáme Vás na stránkách Mateřské školy Slunečnice, Všestary

Jsme mateřská škola rodinného typu s dlouholetou tradicí. Původní budova byla postavena po roce 1945. V budově sídlila nejen mateřská škola, ale i 1. stupeň základní školy. Jako jednotřídní mateřská škola působí od března 1981. Dvoutřídní školou se stala díky rekonstrukci v roce 2015. Navštěvují ji zpravidla děti ve věku od 3 do 6 let.

Mladší děti chodí do třídy Motýlků, kde se zaměřujeme především na to, aby se děti postupně naučily zvyknout si být určitý čas bez rodiče, zorientovat se v prostředí, spolupracovat a respektovat společná pravidla, která jsou důležitou součástí sociálních vztahů. Samozřejmě k jejich celkovému rozvoji významně přispívá vzdělávací nabídka šitá na míru pro tuto věkovou kategorii.

Starší děti, které od následujícího školního roku čeká základní škola, se vzdělávají ve třídě Berušek. V jejich případě se zaměřujeme na jednotlivé oblasti školní zralosti a intenzivně podporujeme zejména kritické myšlení, umět si poradit v každé situaci a nebát se, když se stane chyba.  Ve spolupráci s rodiči se snažíme maximálně podporovat děti v jejich individuálním všestranném rozvoji a připravit je na „velký“ svět.

Tomu přispívá i poloha mateřské školy. Nachází se v klidné části obce a v její blízkosti jsou fotbalové a multifunkční hřiště, která využíváme pro rozvoj fyzické zdatnosti dětí. Vzdělávací činnosti a aktivity přenášíme i do venkovního prostředí blízkého lesa, neboť učení venku je názorné, vícerozměrné a přináší mnoho podnětů pro smysly i myšlení.

Všichni pedagogičtí a provozní pracovníci společně vytvářejí podnětné a bezpečné prostředí, aby děti byly spokojené, šťastné a rozvíjely se ve všech oblastech zásadních pro jejich další život.